O nas

Kogo spotkasz w naszej szkole:

Agnieszka Żukowska

        Agnieszka to siła spokoju, ale nie brakuje jej poczucia humoru.   Na   jej    zajęciach   ciężko    zachować    powagę, a gromkie śmiechy słychać na korytarzu. Człowiek nawet nie wie, kiedy zaczyna bez skrępowania mówić po angielsku. Każda lekcja, poza sporą dawką wiedzy, daje pozytywnego kopa.
       Z zawodu anglistka oraz polonistka, naucza od 15 lat. Szkołę Lesson1 założyła w 2015 roku. 

         Kulinarna czarodziejka i specjalistka od roślin - dla niej nie ma beznadziejnych przypadków, potrafi wyprowadzić na prostą wszystko co zawiera chlorofil, a swoje mieszkanie   systematycznie   i    konsekwentnie    zmienia w tropikalną dżunglę. Zapalony globtroter w sukience, choć ostatnio swoje potrzeby odkrywania nowych miejsc realizuje   nie  przekraczając polskich granic. Nocny marek i największa w mieście fanka „Przystanku Alaska”. Książki połyka i popija hektolitrami kawy.
        Nauczyciel  z   bogatym      doświadczeniem    zarówno w nauczaniu seniorów jak i juniorów – nierzadko z tej samej rodziny.  Człowiek ciepły i serdeczny, który cierpliwie przeprowadzi przez meandry języka angielskiego. Swoim entuzjazmem zaraża na tyle, że część absolwentów kursów językowych zdecydowało powiązać swoje życie zawodowe z nauczaniem języka Szekspira.😊

Dominika Broncel

     Dominika swobodnie mogłaby wtopić się w tłum szwedzkich studentek na wymianie międzynarodowej. Północny typ urody oraz fascynacja skandynawską prozą kryminalną mogłyby zwieść niejednego wikinga. Pomimo powyższych inklinacji, zdecydowała się związać swą ścieżkę zawodową z językiem angielskim, którego zgłębianie jest jedną z jej pasji.
       Studentka   filologii   angielskiej  na  Uniwersytecie Śląskim, która swoją przygodę z nauczaniem języka rozpoczęła 2 lata temu. 
Zakochana we współczesnej kulturze brytyjskiej oraz podróżach. Wiedzę tajemną na temat gramatyki angielskiej ma w małym paluszku, czym budzi podziw wśród swoich uczniów. 

      Jej  słabością  są seriale  komediowe.  Na  wszelki wypadek nie przyznaje się ile razy zobaczyła wszystkie serie „Przyjaciół” czy „Modern Family”. Nadmierną ilość godzin spędzonych przy ulubionym serialu tłumaczy walorami  edukacyjnymi  tego  zajęcia  ☺. Dzięki  temu,  że z łatwością nawiązuje nić porozumienia z kursantami, doskonale czuje się w swojej roli, a uczniowie doceniają przyjazną atmosferę zajęć. Dominika to świetna nauczycielka, o otwartym umyśle, lubiąca wyzwania. Sama przyznaje, że uczy tak, jak sama chciałaby być nauczana, a jej zajęcia prowadzone są w myśl zasady ZERO STRESS.

Dorota Salamon

     Dorota to fanka nauki i nauczania, uzależniona od ciekawości - gdy wciągnie ją jakiś temat, musi go zgłębić. Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, od 13 lat uczy angielskiego. Ekspert od nauczania maluchów  –  3  lata  pracy  w  przedszkolu  wyposażyły ją w pełen wachlarz metod nauczania oraz angażowania uczniów w najmłodszym wieku. Mało kto o tym wie, ale Dorota jest również specjalistką ds. administracji.

          Maniak gier planszowych i karcianych, chętnie tworzy własne gry, pomagające w przyswajaniu języka angielskiego nie tylko najmłodszym, ale też dorosłym uczniom. Nauczyciel cierpliwy, ale wymagający - wie, że satysfakcję i radość sprawiają zarówno drobne jak i duże sukcesy. 

     Wielbicielka zwierząt, w domu posiada małe stadko wielogatunkowe.    Dodatkowo     od    5    lat  wolontariusz w  Fundacji ‘’Zwierzęca Arkadia”. W wolnej chwili bawi się w stolarza, projektując i budując z drewna. Niejeden regał czy kawiowy domek wyszedł już spod jej ręki. 

     Chociaż stara się być realistką, to często optymista bierze w niej górę. Niejednego antyfana angielskiego przeciągnęła na „jasną stronę mocy”, trwale wymazując przedrostek anty.